Dnes je pondělí, 23. října 2017, svátek má Sabina

Denní stacionář

Provoz denního stacionáře je zajišťován od 1.1. 2008 v bezbariérové dvoupodlažní budově s velkou zahradou a terasou, kterou má Sdružení VELETA, z.s. ve výpůjčce od MMB. Budova je umístěna v blízkosti zastávky MHD.

Cílová skupina

Denní stacionář je určen pro občany s mentálním a kombinovaným postižením od 18 do 65 let.

Poslání

Denní stacionář nabízí dospělým občanům se zdravotním postižením z Brna a okolí pomoc a podporu směřující k zachování a rozvíjení individuálních schopností, dovedností a zájmů s cílem posílit jejich samostatnost a integraci do běžné společnosti.

Základní cíl

Základním cílem naší služby je prostřednictvím nabídky různých forem činností a specifických terapií umožnit zdravotně postiženým občanům ohroženým sociálním vyloučením produktivně a smysluplně prožít volný čas, prohlubovat jejich soběstačnost a samostatnost, pomoci jim dosáhnout maximálně možného rozvoje vědomostí, schopností, dovedností a zájmů, začlenit se do běžného společenského dění, orientovat se v jeho pravidlech a prožívat tak život co nejpodobnější životu jejich zdravých vrstevníků.

Nabídka činností

Náplní denního stacionáře jsou zejména nácvik sebeobslužných činností, soběstačnosti a samostatnosti, nakupování, vaření, prohlubování školských dovedností, sportovní a společenské hry, plavání, péče o zvířata, výlety, rekondiční pobyty, kulturní, družební a vzdělávací akce a některé formy specifických terapií - arteterapie, muzikoterapie, pracovní terapie atd.

Kapacita

Kapacita denního stacionáře je 25 míst.

Adresa stacionáře :

Libušina tř. 13, Brno - Kohoutovice, 623 00

* Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Proměna interiéru denního stacionáře

* Pro zvětšení klikněte na obrázek.
Copyright © 2008-2017 Sdružení Veleta o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie