Dnes je pondělí, 29. května 2023
*
Infoposel.cz 
*
Úvodní stránka
Menu
» O nás
-
» Stacionář VELETA
-
» Domov VELETA
-
» Dokumenty ke stažení
-
» Fotogalerie
-
» Naše výrobky
-
» Řekli o nás
-
» Články
-
» Náš leták
-
» Infoposel.cz
-
» Natáčení filmů
-
» Sponzoři
-
» Kontakty
-

Spolufinancováno:

logo Jihomoravského kraje
Jihomoravským krajem

logo města Brno
statutárním městem Brna

logo obce Kohoutovice
obcí Kohoutovice

logo Ministerstva práce a sociálních věcí
Ministerstvem práce a sociálních věcí

logo Ministerstva zdravotnictví
Ministerstvem zdravotnictví


Naši podporovatelé:

KOVO-PLAZMA, spol. s r.o.

ALFA-HELICOPTER, spol. s r.o.

Brno Business & Style - CCB, spol. s r.o.
CCB, spol. s r.o.

KOMPAKT, spol. s r.o. - Českomoravská reklamní agentura

Siemens ČR

OHL ŽS, a.s.

Baumax ČR

a další...
*
*

Články


-

Dvanáct měsíčků z Velety na ZŠ ChalabalovaDvanáct měsíčků z Velety na ZŠ Chalabalova Ve čtvrtek 28. ledna 2010 se na většině škol rozdávalo vysvědčení. Žáci na Základní škole Chalabalova mohli v tento den shlédnout i divadelní představení. Nemuseli však opustit budovu školy, herci přišli za nimi. Byli to klienti nedalekého stacionáře pro hendikepované Veleta.

V pestré škále činností nacvičují klienti ve Veletě také taneční a pěvecká vystoupení, vlastní divadelní hry a dramatické zpracování tradičních pohádek. Tentokrát si vybrali klasický "zimní" motiv - pohádku O dvanácti měsíčkách.

Žáci pátých a šestých tříd se na vlastní oči přesvědčili, že nezáleží, zda člověk má či nemá nějaký hendikep, ale kolik toho dokáže předat druhým lidem. Herci z Velety předali dětem radost a pohodu. Kromě toho si děti na jednodenní pololetní prázdniny i do dalšího života odnáší poznání, že lidé mohou být ve své normálnosti různí a že je to tak dobře. Po představení jsme se všichni - herci, děti, učitelé a pracovníci stacionáře - společně vyfotografovali.

Návštěva klientů Velety na Základní škole Chalabalova není jediným kontaktem mezi oběma organizacemi. Spolupráci jsme navázali už v loňském roce a letos hodláme pokračovat. Velké porozumění pro spolupráci jsme nalezli u zástupkyně ředitele ZŠ PhDr. Věry Burešové. Jejím záměrem je rozšiřovat obzory žáků právě tímto směrem - k lidem. Daří se to. V plánu je společný počítačový kroužek a další vzájemné návštěvy a aktivity. Základní škola Chalabalova je zároveň fakultním pracovištěm Masarykovy univerzity a my z Velety můžeme potvrdit, že v tomto ohledu - ve výchově člověka jako bytosti skutečně lidské - je pracovištěm na vynikající úrovni.

PhDr. Lukáš Karnet, pracovník stacionářeFotogalerie

obrázek (kliknutím zvetšíte)Zpět
*
Menu
Veleta, o.s.
*
*
Copyright © 2008-2023 Sdružení Veleta z.s., Developed by Robert Zaborowski