Dnes je středa, 23. srpna 2017, svátek má Bohuslav

Domov pro osoby se zdravotním postižením

Provoz domova pro osoby se zdravotním postižením je zajišťován od 1.1. 2008 v bezbariérové dvoupodlažní budově s velkou zahradou a terasou, kterou má Sdružení VELETA, z.s. ve výpůjčce od MMB. Budova je umístěna v blízkosti zastávky MHD.

Cílová skupina

Domov pro osoby se zdravotním postižením je určen pro občany se zdravotním (zejména kombinovaným) postižením od 18-ti let. Horní věková hranice není stanovena. Klienti jsou zpravidla z Brna a okolí, na základě individuálního zvážení je však možné přijmout i klienta z jiné oblasti.

Poslání služby

Posláním Domova pro osoby se zdravotním postižením v Brně - Kohoutovicích je poskytování sociálních a ošetřovatelských služeb dospělým občanům, kteří mají z důvodu zdravotního postižení sníženou soběstačnost a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby, jež jim nemůže být zajištěna členy rodiny v domácím prostředí. Služba podporuje aktivní přístup k životu a poskytuje takovou míru podpory, která zajišťuje maximální rozvoj samostatnosti dle individuálních možností a potřeb každého z klientů. Důraz klade na dodržování práv a svobod, respektuje potřebu svobodné volby a nezávislosti a umožňuje prožití plnohodnotného, aktivního a důstojného života.

Služba udržuje a rozvíjí přirozené vztahové vazby klientů, podporuje klienty v začleňování do života běžné populace a místního společenství a motivuje je k činnostem, které k tomu napomáhají.

Principy poskytování služeb

Pracovníci se při práci s klienty řídí těmito obecnými principy:

- dodržování práv uživatelů,
- respektování volby uživatelů,
- individualizace podpory nebo péče,
- zaměření na celek,
- flexibilita

Kapacita

Kapacita Domova pro osoby se zdravotním postižením je 16 lůžek.

Adresa stacionáře :

Libušina tř. 13, Brno, 623 00

* Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Interiér domova pro osoby se ZP

* Pro zvětšení klikněte na obrázek.
Copyright © 2008-2017 Sdružení Veleta o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie